# Dagens ord 15/4-09
Author: [Borttaget]

GÅVAN AV ETT LITET SKRIVET MEDDELANDE

  
Det kan vara ett enkelt "Tack för hjälpen" eller en hel dikt.  
Ett kort handskrivet meddelande kanske blir ihågkommet i ett helt liv  
eller till och med kan ändra en annan människas liv.

\-författare okänd

## Comment 1
Author: Hoppfull

Det är sant! Jag brukar skicka ut handskrivna eller snygga inbjudningskort i posten till folk och det blir alltid enormt uppskattat i dessa telefon- och mejltider!

Tack april!

## Comment 2
Author: Soffe

Precis så är det!

## Comment 3
Author: Indiania

Så sant! Jag har fortfarande en lapp som min far skrev för 17 år sedan och ler alltid inombords när jag hittar den.Tack april!

Kram

## Comment 4
Author: korseett

japp det stämmer bra

## Comment 5
Author: diaz55

Ja April, vad fint, jag har många sådana små lappar sparade från min man och mina barn, tycker om att skriva små ord av kärlek själv oxå.

Tack o kram aprillan![Glad](http://alternativbehandlingar.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Även jag har små lappar sparade. Det är roligt att kolla dessa ibland, man blir på så mycket bättre humör.

## Comment 7
Author: Hoppfull

Min man sätter ibland små lappar åt mig lite här och där... han går till jobbet innan jag vaknat och ibland sitter det ett meddelande i kylskåpet eller på toarullshållaren ![Glad](http://alternativbehandlingar.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Det kan faktiskt förgylla en hel dag! ![Kyss](http://alternativbehandlingar.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Gud så gulligt Hoppis. Tänk vilken fin man du har.![Skrattande](http://alternativbehandlingar.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 9
Author: Hoppfull

Jaa, det har jag ![Skrattande](http://alternativbehandlingar.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")
